Henrik Annextad – Private Wealth Management & Family Office
Hvor og hva studerer du?
Jeg har nylig fullført en bachelorgrad i Økonomi og Administrasjon ved NTNU Handelshøyskolen. Til høsten begynner jeg på en master i Finance & Investments på CBS.
Hva jobber du med i sommer, og hvordan ser arbeidshverdagen din ut?
Denne sommeren har Philip og jeg jobbet med et AI-assistert kodeprosjekt for å samle og fremstille avdelingens data i et dashbord, i stedet for flere isolerte systemer. Vi har også bidratt på diverse ad-hoc-oppgaver, slik som bygging av scenariomodeller for long- og shortposisjoner i marginkontoer.
Dine top takeaways så langt i internshipet?
- Muligheten til å lære av folk på tvers av avdelinger. Å få tilgang til SEB-systemet har åpnet opp for å snakke med ekstremt mange, svært kompetente mennesker, som man ikke kan lære av fra utsiden.
- En bredere og dypere forståelse av de forskjellige og til tider nisje produktene som inngår i bankvirksomhet.
- Viktigheten av å være samarbeidsvillig og å kommunisere godt.
Ditt beste råd for andre som søker internships?
Bli bevisst på hva du er interessert i og vær tydelig på dette i søknadsbrevet og under intervjeuet.